ایتالیایی

کشور ایتالیا

ایتالیا ، شبه جزیره ای است در جنوب اروپا به شکل یک چکمه، در شمال با کشورهای سوئیس و اتریش، در شمال شرقی با اسلونی و در شمال غربی با کشور فرانسه هم مرز است. ایتالیا از شرق به دریای آدریاتیک و از غرب و جنوب به دریای مدیترانه محدود است .

پایتخت : رم
زبان رسمی : ایتالیایی
پول رایج : یورو
کد تلفن : 0039
شهرهای مهم : فلورانس، میلان، رم، ونیز

 دانشگاه های ایتالیا

1- دانشگاه بلونیا (University of Bologna)
2- دانشگاه ساپیینزای رم (Sapienza University of Rome)
3- دانشگاه پلی تکنیک میلان (Polytechnic di Milano)
4- دانشگاه میلان (University of Milano)
5- دانشگاه پیزا (University of Pisa)
6- دانشگاه فلورانس (University of Florence)
7- دانشگاه جنوا (University of Genoa)

مزایای تحصیل در ایتالیا

یک ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های 2500 و 5000 یورویی در سال برای متقاضیان ایرانی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست.

شرایط تحصیل در ایتالیا

زمان شروع تحصیل در ایتالیا مهر ماه هر سال می باشد در طول تحصیل در ایتالیا دانشجو از بیمه تحصیلی برخوردار است. در کشور ایتالیا امکان گرفتن بورسیه تحصیل برای متقاضیان کشورهای جهان سوم وجود دارد که این امکان را فراهم می کند که هزینه تحصیل در ایتالیا صفر می شود و به متقاضی ۵۰۰۰ یورو سالیانه به عنوان کمک هزینه زندگی داده می شود.

زبان ایتالیایی (La Lingua Italiana یا Italiano)

از شاخه‌های زبان لاتین است و با زبانهای دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهاتهای زیادی دیده می‌شود. در بین زبانهای لاتین، ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک‌ترین زبان به آن است.

آزمون زبان ایتالیایی (CILS)

این آزمون در سفارت ایتالیا (استرنی) به صورت کتبی و شفاهی که معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار می شود. همه ساله سفارت ایتالیا در ایران امتحان زبان ایتالیایی را برگزار می کند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت.
این آزمون در 4 سطح برگزار میشود که شامل سطح های A1 – A2 – B1 – B2 – C1 – C2 میباشد. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد. آزمون سفارت ایتالیا (مدرسه ایتالیایی) در سطح A2 برگزار میشود. آزمون CILS آزمون مهارت زبان ایتالیایی است که دوبار در سال در ماه های June و December برگزار می شود.

متقاضیان زبان ایتالیایی

 1. 1- افرادی که صرفا علاقمند به یادگیری زبان ایتالیایی هستند.
  2- افرادی که شغل آنها مرتبط با زبان ایتالیایی می باشد یا با کشورایتالیا داد و ستد بازرگانی دارند.
  3- افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل، مهاجرت، اشتغال یا زندگی در کشور ایتالیا یا کشورهایی که زبان اصلی آنها زبان ایتالیایی می باشد ، هستند.یکی از مدارکی که دانشگاه ها از دانشجویان متقاضی تحصیل درایتالیا می خواهند مدرک آزمون استرنی است. داوطلبان می توانند جهت آمادگی برای آزمون با شرکت در دوره های آکادمیک و گذراندن 6 ترم در مجموعه شایستگان زمر نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند . موسسه شایستگان زمر یکی از معتبرترین موسسات آموزشی است که افتخار برگزاری دوره های محاوره و آمادگی آزمون استرنی را دارا می باشد .✓ متد آموزشی : Spresso
  ✓ طول دوره تا سطح پیشرفته در کلاس های عمومی : 1 سال
  ✓ همکاری با اساتید مجرب و در حد Native
  ✓ برگزاری کلاسها از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته
  ✓ اولین و تنها موسسه آموزشی موفق در برگزاری کلاس های عمومی تا سطح پیشرفته
  ✓ برگزاری کلاس های مکالمه زبان ایتالیایی پس از اتمام هر کتاب آموزشی
  ✓ استفاده از فیلم های آموزشی مناسب برای هر دوره
  ✓ برگزاری کلاس برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان
  ✓ برگزاری کلاسها در تمامی روزهای هفته در دو شیفت صبح و عصر
  ✓ برگزاری کلاس های فشرده و نیمه فشرده
  1) سه روز در هفته 3 ساعته
  2) چهار روز در هفته 1.5 ساعته✓ برگزاری کلاس های ویژه شاغلین روزهای پنج شنبه و جمعه

” افتخار ما، حضور افراد نخبه در موسسه شایستگان زمر “