10 دلیل که شما نیاز دارید یک زبان دیگر یادبگیرید :
 
 
1)ایجاد فرصت های شغلی در سطح جهانی

یادگرفتن یک زبان دوم فرصت های شغلی فراوانی برای شما فراهم میکند.جهان به سرعت در حال تغییر است و شرکت ها بیشتر از هر زمان دیگری با کشور های دیگر در حال تجارت هستند و آنها نمیتوانند این کار را بدون کارمندانی که حداقل به دو زبان زنده دنیا صحبت کنند انجام دهند , حتی در شرکت های کوچکتر دانستن یک زبان دیگر شمارا از همکارانتان متمایز میکند.در نتیجه با یادگرفتن یک زبان دوم میتوانید تا حد زیادی آینده شغلی خود را تضمین کنید.
 
2)امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

ممکن است به دلایلی امکان تحصیل در کشوری که هستید را نداشته باشید یا بخواهید در کشور دیگری مقاطع بالاتر را بگذرانید,مهم ترین و اولین قدم برای این کار باتوجه به زبان رسمی کشور مورد نظر,یادگیری زبان دوم است.

3)بهترین ورزش برای مغز

بله درست متوجه شدید (ورزش مغز!) مغز ما انسان ها نیز مانند سایر قسمت های بدن نیاز به ورزش دارد اما ورزش مغز متفاوت است.روش های زیادی برای ورزش مغز وجود دارد که بهترین انها یادگیری زبان دوم است .مهم نیست که چند سال سن دارید اینکه تلاش کنید زبان دیگری یادبگیرید ذهن و حافظه شمارا تا حد زیادی تقویت میکند و از بیماری هایی مانند آلزایمر پیشگیری مینماید.

4)یادگیری هر موضوع جدیدی را آسان میکند

تحقیقات نشان داده افرادی که حداقل یک زبان خارجی میدانند IQ بالا تری دارند خلاق ترند نوآوری و انعطاف ذهنی و تمرکز بیشتری نسبت به تک زبانه ها دارند درک مطلب در این افراد راحت تر و سریع تر است در نتیجه یادگیری سریع تر است.

5)دسترسی به مقالات و منابع علمی جهان

همانطور که میدانید اکثر مقالات معتبر جهان به زبان انگلیسی هستند و به گونه ای انگلیسی را زبان علم می نامند در نتیجه با یادگیری یک زبان دوم به خصوص زبان انگلیسی منابع بی انتهای علمی را میتوانید بیابید و نیازی به مترجم نیز نخواهید داشت.

6)مهاجرت

یکی از مهم ترین و اولین بخش مهاجرت یادگیری زبان کشور مقصد است زیرا انسان موجودی اجتماعی است و برای ادامه زندگی در محیط نیاز به برقراری ارتباط دارد.قطعا بدون داشتن پیش زمینه در زبان کشور مقصد مهاجرت امری سخت و نشدنی میباشد.

7)دامنه ارتباطات شما را گسترش میدهد

با دانستن زبان دوم میتوانید دوستان جدیدی از کشور های دیگر پیدا کنید و از آن مهم تر با فرهنگ های متفاوت آشنا شوید .

8)لذت فیلم دیدن و کتاب خواندن به زبان اصلی

گاهی اوقات ترجمه کتاب یا یک فیلم دوبله شده به خوبی نسخه ی اصلی شان  نیست . در طول چند قرن گذشته تعداد بسیار زیادی از فیلم ها و ادبیات کلاسیک به زبان انگلیسی تولید شده اند. مهم نیست ترجمه انجام شده چقدر دقیق است باز هم بعضی قسمت ها از کتاب یا فیلم حذف شده و با نسخه اصلی تفاوت خواهند داشت. چنین امری درک عمیق آثار به یاد ماندنی و بی نظیر نویسندگانی همچون شکسپیر و یا استیون کینگ را غیرممکن می کند.
 
از آثار کارگردانان بزرگ مثل اسکورسزی گرفته تا آلفرد هیچکاک، تا زمانی که آنها را به زبان اصلی تماشا نکنید حس بی نظیر آن ها را تجربه نخواهید کرد. از آن گذشته در بسیاری از فیلم ها و کتاب ها، گریزهایی جالب و بامعنی به برخی مسائل روز زده می شود که فقط با درک زبان انگلیسی می توان آنها را متوجه شد.
 
9) اینترنت
 
اینترنت برای اولین بار در کشورهای آمریکا و انگلستان برای کاربران انگلیسی زبان راه اندازی شد. به نظر می رسد همواره این کاربران انگلیسی زبان هستند که از مزیت هایی خاص بهره می برند. جالب است بدانید بیش از ۵۵ درصد محتوای قرار گرفته بر روی اینترنت به زبان انگلیسی است. به همین خاطر عده کثیری از کاربران اینترنت به سمت یادگیری زبان انگلیسی سوق پیدا کردند. می توان گفت کلید اینترنت، زبان انگلیسی است.

10)افزایش اعتماد به نفس

تمامی امکاناتی که یادگیری زبان دوم که در بالا ذکر شد در اختیار شما میگذراد کافیست تا حس بهتری نسبت به خود داشته باشید و اعتماد به نفستان را تا حد زیادی افزایش دهد.

با توجه به مواردی که گفته شد ,پس منتظر چه هستید همین امروز شروع کنید به یادگیری زبان مورد علاقه تان!برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست.


نویسنده: رضوان بیژنی