TOFEL

آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود . تافل یک آزمون جـامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان، مورد نیـاز است. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستند، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند. مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد.

تافل و آیلتس چه تفاوت عمده ای دارند؟

تافل آزمونی است که توانایی داوطلب را در درک و کاربرد زبان انگلیسی با لهجه‌ی امریکایی می سنجد . اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یک لهجه خاص.
برای مهاجرت به کشورهای کانادا و استرالیا آزمون آیلتس ضروری است و برای دریافت بورسیه های تحصیلی، استخدام در مراکز دولتی و یا شرکت های بازرگانی ممکن است کسب حد نصاب امتیاز در تافل از شما خواسته شود.
آزمون تافل دارای انواع مختلف است اما تفاوت آزمون های تافل بیشتر در نحوه برگزاری آن هاست. ابتدا آزمون تافل به صورت کاغذی (PBT) بود و داوطلبان جواب پرسش ها را با مداد روی روی پاسخنامه علامت می زدند. با پیشرفت تکنولوژی، تافل به صورت کامپیوتری (CBT) هم رایج شد. اما امروز فقط به صورت های کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) برگزار می شود. مقیاس نمره در هر کدام از این آزمون‌ها متفاوت است.

آزمون اینترنتی IBT

در این نوع آزمون شرکت کنندگان بایستی در تاریخهای مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوتهایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارتهای زبانی را پوشش می‌دهد.
فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چندمهارت را مورد آزمایش قرار دهد.

آزمون کاغذیPBT

همان‌طور که از نام این آزمون مشخص است، داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به سوالات موجود در دفترچه آزمون پاسخ دهند .نمره هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. نمره ۷۹ یا ۸۰ این آزمون معادل ۵۵۰ آزمون کاغذی شناخته می‌شود که برای ورود به اکثر دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.در آزمون کاغذی سه مهارت زبان آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:
مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
ساختار زبان (Structure and Language)
مهارت خواندن (Reading Comprehension)

علاوه بر سه مهارت فوق یک قسمت برای مهارت نوشتن هم وجود دارد که در یک فرصت ۳۰ دقیقه‌ای بایستی داوطلب بتواند در مورد موضوع مشخصی بنویسد. نمرات بدست آمده از هر قسمت بعد از تغییر مقیاس یافتن با هم جمع شده و نمره کل داوطلب را مشخص می‌کند. این نمره می‌تواند بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ تغییر کند؛ بنابراین هیچ نمره مشخصی برای قبولی یا رد شدن در این آزمون وجود ندارد و همه شرکت کنندگان در این آزمون نمره آزمون را دریافت خواهند کرد. نمره مورد نیاز داوطلب بستگی به محلی دارد که داوطلب می‌خواهد نمره آزمون تافلش به آنجا ارسال شود. معمولاً برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نمره بالاتر از ۵۵۰ و برای شرکت در آزمون دکتری در داخل ایران نمره بالاتر از ۴۸۰ مورد نیاز است.

دوره های آموزشی تضمینی دیپلم زبان و TOEFL

✓ حرفه ای ترین ، کوتاه ترین ، کم هزینه ترین راه جهت اخذ دیپلم معتبر زبان
✓ اولین و حرفه ای ترین مرکز آمادگی IELTS و TOEFL در استان البرز
✓ تشکیل کلاس از مقطع مبتدی تا سطح دیپلم زبان
✓ اعطای دیپلم زبان و TOEFL ، تضمین صد در صد پذیرش در دانشگاهها
✓ برگزاری آزمون های آزمایشی TOEFL طبق تقویم آموزشی
✓ قبولی اکثریت زبان آموزان در آزمون های بین المللی TOEFL
✓ تور آمادگی آزمون IELTS و TOEFL در ارمنستان توسط دانشگاه American University
✓ کلاس های ویژه شاغلین روزهای پنج شنبه و جمعه
✓ برگزاری دوره های آموزشی در تمامی روزهای هفته و جمعه ها در دو شیفت صبح و عصر
✓ کلاس های ویژه پزشکان ، وکلا ، مهندسین ، و دانشجویان
✓ آماده سازی جهت تدریس، ویژه زبان آموزان این موسسه و دانشجویان زبان دانشگاه ها
✓ اخذ پذیرش جهت دانشگاه اتحادیه اروپا و American university در ارمنستان

در این موسسه دوره های تافل در 3 ترم دانشگاهی برگزار می شود که دو ترم اول و دوم مربوط به دیپلم زبان و ترم سوم دوره تخصصی تافل می باشد. در صورت نیاز بر اساس نمره ی آزمون تعیین سطح ( بصورت کتبی و شفاهی ) برای زبان آموز، دوره های پیش نیاز در نظر گرفته می شود.
زبان آموزانی که موفق به گذراندن دوره تافل می شوند می توانند با شرکت در دوره های حرفه ای و تخصصی به مدارج عالی و حرفه ای در زمینه Listening ،Reading ، Speaking وWriting دست یابند و در صورت تمایل به گذراندن دوره های تربیت مدرس ( T.T.C) می توانند با کسب نمرات برجسته موفق به تدریس در این موسسه یا موسسات دیگر شوند.

اهداف موسسه از برگزاری دوره های آموزشی TOEFL

✓ برگزاری کوتاهترین و کم هزینه ترین دوره برای متقاضیان کار و ادامه تحصیل، مهاجرت و اخذ اقامت در خارج از کشور
✓ فراهم شدن و تسهیل استخدام برای تدریس در موسسه شایستگان زمر و دیگر موسسات با گرفتن مدرک معتبر دیپلم زبان، تافل و T.T.C
✓ تسهیل شرایط پرداخت شهریه به صورت اقساط
✓ داشتن برنامه منسجم و سیستماتیک از سطح مبتدی تا پیشرفته برای تضمین ادامه دوره
✓ کنترل و نظارت بر یادگیری زبان آموزان تا کسب مدرک معتبر دیپلم زبان و تافل