10 نکته برتر برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی:


شما برای بهتر شدن در زبان انگلیسی حتما نیاز ندارید که در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید،تنها با دانستن چند نکته درباره ی روش خواندن و یادگیری زبان حتی نیاز به ترک کشور خود نیزنخواهید داشت .

1)محیط انگلیسی زبان برای خود فراهم کنید.

برای ایجاد این محیط حتما لازم نیست در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید، راه هایی پیدا کنید که زبان انگلیسی در بخش های مختلف زندگیتان باشد.به عنوان مثال :سعی کنید لیست خرید روزانه خود را انگلیسی یادداشت کنید ،مقالات یا اخبار انگلیسی زبان بخوانید ، خاطرات روزانه خود را به زبان انگلیسی بنویسید یا زمانی که میخواهید به محل کار یا محل تحصیل خود بروید به موسیقی یا فایل های Listening گوش کنید.

2)دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید.

میتوانید به مکان های توریستی شهر خود یا حتی موزه ها  رفته تا تعداد زیادی توریست از سراسر جهان ببینید،در این حالت خجالت نکشید و سعی کنید با آن ها صحبت کنید. یا به عنوان راهنمای تور به صورت داوطلبانه کار کنید،این کار به اعتماد به نفس شما در  Speaking کمک شایانی میکند همچنین به مرور زمان لهجه بهتری خواهید داشت.

3)یک شریک مطالعه پیدا کنید.

یک دوست یا همکلاسی که مثل شما تلاش در پیشرفت در زبان انگلیسی را دارد پیدا کنید ،آنگاه میتوانید با یکدیگر انگلیسی صحبت کرده ،به یکدیگر انگیزه دهید یا با حل مشکلات یکدیگر به پیشرفت هم کمک کنید .به عنوان مثال هر روز که باهم بیرون میروید مکالمات انگلیسی داشته باشید.یا به هم ایمیل بزنید.

4)از منابع معتبر استفاده کنید (روزنامه،مجله و کتاب هایی که در کشور انگلیسی زبان تولید شده اند)

خواندن کتاب های انگلیسی و متن های طولانی به نظر خسته کننده می آیند ،ولی اگر کتاب ها و منابعی انتخاب کنید که نویسنده Nativeآن را نوشته باشد و انتشارات معتبر آن را ارائه داده باشند، شاید در ابتدا امری دشوار به نظر بیاید ولی زمانی که شما موفق به خواندن آن شوید بسیار هیجان زده خواهید شد.مهم تر از همه اینکه اطمینان خاطر دارید از منبعی که استفاده میکنید
اگر به مجلات و کتاب های زبان اصلی دسترسی ندارید میتوانید از وبسایت های خارجی و e-bookها استفاده کنید .

5)آنلاین باشید.

از اینترنت و فضای مجازی استفاده کنید تا با افراد انگلیسی زبان در ارتباط باشید .میتوانید عضو چت روم های مختلف شده و دوست مجازی ( ( Pen palبیابید،با این کار همزمان که درمورد فرهنگ های متفاوت اطلاعات کسب میکنید زبان انگلیسی شما نیز تقویت میشود .با استفاده از شبکه های اجتماعی ارتباط با افراد Nativeراحت تر از هر زمان دیگری میباشد .

6)برای خودتان هدف های واقع بینانه قرار دهید.

برای یادگیری خود دلیل و هدف داشته باشید.مثل ،مهاجرت ،تحصیل در دانشگاه خارجی،مسافرت به کشور دیگر ،یا حتی صرفا برای اینکه قادر باشید با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید. برنامه ریزی کنید به این اهداف قدم به قدم نزدیک تر شوید.

7)راه های خلاقانه برای یادگیری کلمات جدید پیدا کنید.

میتوانید با استفاده از رمز گذاری یا نقاشی کردن ،کلمات جدید را به خاطر بسپارید.یا حتی  ساختن مثال هایی جالب به شما  کمک میکند  کلمه ی جدید را بهتریادبگیرید .گوش دادن به موسیقی های شاد و سپس حفظ کردن متن آنها نیز  کمک شایانی به دایره لغات شما میکند .
 
 
8)درمورد فرهنگ های متفاوت مطالعه کنید!

در باره ی فرهنگ کشور های انگلیسی زبان مطالعه کنید .یادگیری یک زبان صرفا مطالعه درباره ی دستور زبان و کلمات نیست ،بلکه ارتباط برقرار کردن با مردمی است که علاوه بر فرهنگ وطرز فکر  متفاوت به زبان متفاوتی نیز صحبت میکنند .
 
9)از گوش دادن به فایل های صوتی انگلیسی نترسید.

سعی کنید  ابتدا فایل های صوتی انگلیسی را با سرعت عادی و با صدای فرد Native گوش دهید سپس بدون نگاه کردن به متن تنها با گوش کردن به صدای گوینده سعی کنید مفهوم را متوجه شوید ،و کلماتی که شنیدید را یادداشت کنید.

10)از یادگیری لذت ببرید.

یادگرفتن زبان جدید زمان میبرد ولی بهترین حالت زمانی است که از یادگرفتن لذت ببرید و به صورت مداوم این کار را انجام دهید.جدول حل کنید ،کتاب های مصور بخوانید ،آواز بخوانید ،فیلم و سریال انگلیسی زبان تماشا کنید و نگران این نباشید که اشتباه کنید ،معمولا اشتباه کردن یکی ازبهترین راه های یادگرفتن است.
 
 

 
ترجمه شده توسط:رضوان بیژنی
منبع:www.Englishlive.ef.com